piątek, 29 marca 2019
Taka smutna perspektywa
Byłam w końcu u lekarza z tym moim trzaskającym kciukiem.
Spędziłam cały dzień w przychodni,bo najpierw kolejka do rejestracji,mimo wcześniejszej rejestracji telefonicznej,potem kolejka do ortopedy i w końcu zostałam przyjęta.
Dostałam skierowanie do szpitala na operację ścięgna.Wieczorem mam się zgłosić do szpitala ,na drugi dzień zabieg i do domu.
Ale nie będzie tak fajnie,o nie ,nie będzie to już za mną tak szybko.
Poszłam na drugi dzień do szpitala,żeby się umówić na zabieg i wyznaczyli mi termin na styczeń 2020 rok.
No i zderzyłam się z rzeczywistością...
Tyle miesięcy czekania,z ciągłym brakiem możliwości używania prawej ręki ,bo akurat prawy kciuk mi szwankuje,nic złapać ,nic podnieść.
Kurcze,ale jestem zła.
Dzieci mi wyszukały,jakąś klinikę w Krakowie,prywatną,koszt operacji 2000 tysiące,chcą mi opłacić,ale nie chcę się decydować na wyjazd ,narazie poczekam ,jakoś jeszcze daję radę .
Będę czekać w kolejce,podobno kolejka się zmienia ,bo ludzie są zapisani na zabiegi,ale potem rezygnują,czy jakieś inne przyczyny losowe im nie pozwalają,i kolejka się skraca.
Mam nadzieję,że będzie mniej tego czekania.
I będę miała zrobione u nas,bo najgorzej iść w obce środowisko.
Taki mam plan i mam nadzieję,że jakoś to się ułoży.
I taka jestem jakaś trochę załamana ,przygnębiona,bo przecież teraz najlepszy czas na ogródek ,wiosenne porządki,tyle mam włóczki na robótki i co?
Tylko haftowanie jeszcze jako tako mi się udaje,bo zaczęłam wnusi portret i po trochu z usztywniaczem na ręce dłubię tą igiełką.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Jestem
Jestem,jestem,tylko tak jakoś daleko od świata blogowego. Czas mija ,bo człowiek chce się nacieszyć tymi chwilami wiosny,kiedy to nie pada ...
-
.. .do blogowania.Jakoś tak się wypaliłam i wydaje mi się to bez sensu,chociaż czasami bardzo się chciało coś napisać.A teraz?Zrobiłam się t...
-
Mój najmłodszy leci do Norwegii do pracy Leci sam. I niech już doleci,żebym była spokojniejsza. Dowód się znalazł. Ale już za póżno,b...
-
Moja półeczka książkowo-kwiatowa. Mam nadzieję,że będą współpracować...bo coś listeczki u dużego skrzydłokwiata zaczynają przysychać. ...
Życzę, by się ta kolejka skróciła. Wiem, jak to jest, gdy choroba odbiera możliwości. Tyle by się chciało, a tak mało się może.
OdpowiedzUsuńNo nie wiem.. może jednak warto zrobić prywatnie, im szybciej tym lepiej, żeby się coś więcej złego przez ten rok czekania tam nie zrobiło? Oczywiście nie życzę i chciałabym byś mogła jak najszybciej wrócić do ulubionych zajęć i do sprawności..
OdpowiedzUsuńJa też uważam, ze warto się zastanowić nad zabiegiem w prywatnej klinice. Rok dla zdrowia to dużo.
OdpowiedzUsuńDobrych decyzji i zdrowia życzę
a mówili że miało być szybko sprawnie i bez kolejek....a jest jak zawsze.....trzymam kciuki za Twój kciuk....
OdpowiedzUsuńnic dziwnego że ludzie rezygnują, to tak jakby sobie zaplanować chorobę za 10 lat, brak słów
OdpowiedzUsuńPolska służba zdrowia jest w opłakanym stanie,tyle czasu trzeba czekać zeby dostać się do szpitala,w głowie się nie mieści. Może skorzystaj z tej prywatnej kliniki i ulżyj cierpieniu.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zdrowia życzę
Kochana, zdrowie najważniejsze. Wiem co czujesz... ale tak czasami bywa. Najważniejsze zdrowie :) Zyczę aby kolejka raz dwa się zmiejszyła ale to trzeba dzwonić i pytać, przypominać się ;) Moc uścisków
OdpowiedzUsuńRok to sporo czekania, jeśli chodzi o zdrowie.Musisz dobrze przemyśleć sprawę. A swoją drogą jest coraz gorzej z tą naszą służba zdrowia. Do specjalistów długo się czeka i zastanawiam się kiedy ktoś wpadnie na pomysł,żeby to jakoś usprawnić i wprowadzić w czyn dobre rozwiązania.
OdpowiedzUsuńTo jest skandal - rok?
OdpowiedzUsuńŻycie Ci, by ta kolejka się skróciła lub może faktycznie ze względu na zdrowie lepiej skorzystać z prywatnej kliniki, jeśli to oczywiście jest dla Was realne finansowo.
Sami ostatnio wydajemy mnóstwo pieniędzy na prywatne leczenie. Po co są te składki, nie rozumiem...
Normalnie nie można, a prywatnie prawie wszystko. Tak nie powinno być...
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam Cię ciepło i dbaj o siebie.
Miało być: życzę Ci
UsuńNo, niestety, z państwową służbą zdrowia jest coraz gorzej. Drugi rok czekam na wizytę u okulisty. Ale moja kolejka powoli się zbliża. Zdrowia życzę!
OdpowiedzUsuńW pełni rozumiem twój ból. Ja musiałam zrezygnować z haftowania z powodu cieśni nadgarstków.
OdpowiedzUsuńTak niestety wygląda sytuacja w naszej służbie zdrowia, ale myślę, że kolejki to akurat wina systemu. Pacjenci rejestrują się na wizyty i często zwyczajnie zapominają, przez co kolejka się znacznie wydłuża. Tylko w niektórych przychodniach stosują potwierdzenia wizyt czy nawet wysyłają automatyczne powiadomienia jak na przykład kalendarz wizyt od egabinet. Nie wymaga to przecież więcej pracy, a może być dużym ułatwieniem dla pacjentów.
OdpowiedzUsuń