piątek, 10 lutego 2017

Sen

Śniła mi się dzisiaj Mama.

Była jakaś impreza i wśród kobiet zobaczyłam Mamę,ale gdy podeszłam bliżej ,okazało się ,że to nie była ona,lecz ktoś bardzo podobny do niej.

Pojawił się żal,że to nie ona.

A potem zobaczyłam ojca,przyjechał na rowerze,przystojny,wysoki chłopak,ale już nie czułam tej radości,tylko obojętność.

Coś potrzebują?

Czy za bardzo tęsknię za Mamą?

Czy za dużo myślę,jakby to było,gdyby ojciec był inny?


 A może uważał ,że on ma rację i to przekonanie nim kierowało?


 Zagłębianie się we wspomnienia jest jak dżgnięcie nożem w serce.

Z tęsknoty.


12 komentarzy:

 1. Może ze dużo myślisz o swoich rodzicach i dlatego Ci się śnią.Postaraj się nie rozpamiętywać, a wspominać tylko dobre chwile.Pozdrawiam serdecznie i miłego wieczoru życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy mojej mamie przyśnią się rodzice to zawsze potem sobie popłacze... Chociaż odeszli wiele lat temu wciąż za nimi tęskni i jest ich jej brak. Z tego co napisałaś Baju wynika, że nie miałaś dobrego kontaktu z ojcem, przykro mi:( Ja mam jestem z rodzicami bardzo blisko, a ponieważ nie mam dzieci więc to o nich najbardziej się martwię i boję. O nich i o siostrę. No i o Ciccino:) Dziękuję Baju za odwiedziny i miłe słowa:) Ja też lubię zaglądać do Ciebie, jest tu tak ciepło i domowo, tak jak lubię:) Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 3. kobietawbarwachjesieni:
  A mnie moja zmarła Siostra bardzo rzadko się śni, a chciałabym, aby przychodziła do mnie co noc i opowiadała o sobie i aby była ze mną choć przez chwilę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. mnie czasem dopada taki niepokój przed ważnymi wydarzeniami...
  spokojniej wtedy do tego podchodzę. Ze zrozumieniem czekam na jakiś życiowy problem, i jesli to nie jest strata bliskich to próbujemy się z tym zmierzyć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm.. widzę, że jesteś bardzo uczuciową osobą. Rodiców obojętnie jak się z nimi było związanych zawsze brakuje....
  Wiem to po sobie . Jednak lepiej wspominać te dobre chwile.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspominanie bliskich niesie ze sobą pewien smutek, czasem bezsilność, bo nic już nie możemy zmienić. Nic nie możemy poradzić, zareagować... Nie ma sensu myśleć, co by było gdyby... bo po pierwsze nie było, a po drugie gdyby było inaczej, my bylibyśmy inni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Baju, może nie rozmyślaj tak dużo o przeszłości,zwłaszcza o przykrych sprawach bo czasu się nie cofnie. Ty, jako dziecko nie miałaś żadnego wpływu, na to jak postępował Twój ojciec. Wspomnienie nieżyjących, kochanych osób zawsze powoduje nostalgię. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz ,mnie jakieś kilka lat temu ,kiedy moja córka była jeszcze młodsza i miała zachorować,o czym nie wiedziałam .Zawsze śniła mi się dwa dni wcześniej moja babcia..I tylko mówiłam -Ania babcia mi się śniła..A córa na to...-No to pewnie będę chora...I tak było ..zawsze infekcja ,gorączka i tydzień w łóżku..Tak miałam z 4 lata..Potem babcia już dała nam spokój ,a córka bardzo rzadko chorowała::)) Przychodziła mnie powiadomić ,to były takie zamglone sny..Zawsze wiem,jak śni mi się mama ,czy dziadkowie ,to mam jakiś mały problem..

  OdpowiedzUsuń
 9. Tęsknota za matką, ojcem, których nie ma jest wielka! Dziwne, ale pielęgnuję ją w sobie. Ona nigdy nie mija, mimo upływu lat.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj. Dziękuję za odwiedziny. Kiedy śni mi się zmaeła osoba modlę się za nią. Ostatnio przyśniła mi się babcia i tej tęsknoty też płakałam we śnie chyba po raz pierwszy pozdrawian

  OdpowiedzUsuń
 11. na wszystkie smutki najlepsza modlitwa
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Często śnią mi się Zmarli, modlę się wtedy za Nich.

  OdpowiedzUsuń

Chyba już nie wrócę...

.. .do blogowania.Jakoś tak się wypaliłam i wydaje mi się to bez sensu,chociaż czasami bardzo się chciało coś napisać.A teraz?Zrobiłam się t...